Scroll to top
© 2019, b.i.r Agency | Brand in Royalty
Share
en tr

İnsanlarımız

Diğer ajanslar ne diyor? “Farklıyız, asiyiz, aykırıyız, gerillayız, çılgınız, çizginin dışındayız, yaratıcı fikirlerin olağanüstü üssüyüz” bla bla bla… Fikir tüketmek nedir bilir misiniz? Lineer ekonomide insanlar durmadan fikir bulur ve bu fikirlerin hepsi de işe yarar görünür. Hepsinin ortak yönü çok kısa ömürlü olmasıdır. Biz buna kısa ömürlü, döngüsü olmayan, çabuk tükenen fikirler deriz. Çünkü dünyayı değiştiren fikirler evreni anlamaktan geçer ve sonsuzluğa açılan kapı gibidir. Evrenin doğası size gerçek fikirleri bulmanızda yol gösterir. Kamuflaj için, uçmak için, uzaya gitmek için, iletişim için, hepsi için kozmostan esinlenmedik mi?

Gerçek, kozmos veya doğadır diyebiliriz. Doğanızın dışına çıkmak değil, doğanızı keşfetmek gerekir. Teleskopla bakarak ne kadar küçük olduğumuzu, mikroskopla bakarak ne kadar büyük olduğumuzu görmek ve perspektifimizi değiştirerek dünyayı farklı şekillerde kavramaktır kendimizi keşfetmemizi sağlayan. b.i.r insanları; yetenekleri keşfeder, çözüm bulur, sonsuzluğa kapı açan işler yapmak için çalışır. Biz etrafımıza, markaya, içeriğe bakmayı öğretiriz. Datalara çok takılmayız. Dairesel ekonomi için yeni datalar araştırır, kuralları her marka ve her içerik için yeniden yazarız. Markayı ya içeriğin parçası ya da bir içerik haline getiririz. İçerikleri markalaştırırız.

Sanatı, bilimi, mühendisliği, yaratıcılığı kullanır, daima kendimizi eğitir ve öğrenmekten asla bıkmayız. Uygularız… Uygulama en mutlu olduğumuz alandır. Bizim için her şey b.i.r’ den başlar. Bir harf, bir nokta, bir kelime, bir cümle, bir icat. İcat çıkarmak bizim işimizdir. Döngüyü keşfettiğimiz an b.i.r’ dir. Artık kimse bizi tutamaz. Siz bile.. Yeter ki mantığı çözelim. Unutmayın son 30 yıldır dünya insanlığı binlerce yıldır öğrendiği her şeyi yeniden gözden geçirip keşfediyor.

Dün doğru bildikleriniz bugün değişiyor. Eğer değişimin ve geleceğin döngüsünü keşfedemiyorsan, eğer gelecek senaryolarını algılayamıyorsan geleceğin bir parçası olamazsın. İşte o yüzden bugünü kurtarırken geleceği şekillendiren yaratıcı, tasarımcı, iletişimci ekiplerle çalışmalısın. b.i.r ile çalışmalısın. Çünkü b.i.r insanları, kendini tamamen geleceğin iletişim şekline adamış felsefe, bilim, sanat, kreatif insanlardan oluşturulmuş bir topluluktur. Bizimle bugününü geleceğe taşıyacak döngüyü yaratmaya var mısın?

Services

Dünyada uygulanan tüm fikirler

O fikre inananlar sayesinde başarıya ulaşmıştır.

Zamanında inanılmayan birçok fikir zamanı geldiğinde en değerli hale dönüşebilir. Bir fikir kötü de olsa başarıya ulaşabiliyorsa iyi fikirleri bulmak ve onları inanılır hale getirmek en büyük kreatifliktir.

Döngüsel Paydaşlık

İnsanların size inanması ve onlara değer verdiğinizi bilmesi sizin daima en büyük yatırımınız olacaktır. Bizler markaların yatırımının karşılığını aldığından bilimsel yöntemlerle emin olarak çalışmak için, felsefecilerden, tarihçilere, senaristlerden, girişimcilere, kreatiflerden, stratejistlere geniş ekipler oluşturarak yatırımın karşılığını almayı organize edebilecek yapılar inşa ederiz.

Görevimiz

b.i.r’in ilk görevi; standartlar ötesi stratejiler oluşturmaktır. Büyürken etrafındakileri büyütmeyen ve yalnız büyüyenler üzerlerinde oluşan yükü de kendileri taşımak zorunda kalır. Devamlı şişmanlayan birisi bir süre sonra sağlık problemleri yaşar. Bu kaçınılmazdır. O sebeple dairesel ekonomi odaklı stratejilerle hareket etmek, toplumla sıcak ve yakın ilişkiler oluşturmanızı sağlar.

Sorumluluklarımız

b.i.r olarak insan odaklı bakış açımızın toplumsal olguların gelişmesine de öncülük etmesine özen gösteriyoruz. Her ay topluma faydalı olacak en az bir toplumsal projeyi destekliyor ve gerçekleşmesi için ön ayak oluyoruz.

Ekibimiz

Evrende yaşamın varoluşu, hareketle kendini gösterir. Hareket eden tüm varlıklar yaşamın kutsallığını devam ettirme ve geleceğin yaşam enerjisini var etme sorumluluğundadır…

Erkan Akyollu

Kurucu Ortak - Ajans Başkanı

Erkan Akyollu

Harun Altunbaş

Kurucu Ortak - Chief Creative Officer

Harun Altunbaş

Yurdagül Akyollu

Yönetim Kurulu Üyesi

Yurdagül Akyollu

Merve Gülseli

İş Geliştirme & Strateji Direktörü

Merve Gülseli

Elif Dede

Kıdemli Marka Yöneticisi

Elif Dede

Derya Korkmaz

Marka Yöneticisi

Derya Korkmaz

Ferhat Muslu

Uluslararası Proje Müdürü

Ferhat Muslu

Murat Kaynak

Etkinlik Müdürü

Murat Kaynak

Kerim Kara

Dijital Pazarlama Müdürü

Kerim Kara

Ayşe Sarıuzun

İçerik Uzmanı

Ayşe Sarıuzun

Umut Keri

Yönetmen

Umut Keri

Metin Sönmez

Tasarımcı

Metin Sönmez

Gamze Yas

Operasyon

Gamze Yas

Eylül Geçkil

Operasyon

Eylül Geçkil