Scroll to top
© 2019, b.i.r Agency | Brand in Royalty
Share
en tr

Krallıklar Değişiyor…

Asıl kral olan insanlığı bir adım daha ileri götürebilendir!

Bundan 15 yıl önce dünyanın en değerli markalarına baktığımızda daha çok geleneksel reklam veren markaları görürüz. Ancak günümüze geldiğimizde, neredeyse geleneksel manada hiç reklamı olmayan şirketler en değerli markalar oldu. Ya da şöyle mi demeliyiz? İçerik açısından en güçlü, ekonomik büyüme formülüne ve iletişime bakış açısını değiştiren markalar sadece öne çıkmayı başarmakla kalmadı, inanılmaz marka değerleri ile çıtayı oldukça yukarıya koydu. Şimdi herkes bunun nasıl gerçekleşebildiği sorusuyla yatıp kalka dursun, artık iletişim şeklinin değiştiği açıkça ortaya kondu!

Her Marka’nın satışa, birinci olmaya yönelik mesajını hemen hemen herkes bilir. Peki herkesin bildiği ve sonuna kadar farkında olduğu bir mesajı, tekrar tekrar yine bilindik mecralardan verdiğimizde amacımıza ne kadar ulaşmış oluruz. İkide bir size kendini satmaya çalışan ve en iyisi olduğunu iddia eden bir ürüne ne kadar tabi olabilirsiniz? Asıl olan insanın kendi tercihini kendi belirlemesi değil midir?

O zaman nasıl yol izlenmelidir diye düşünmekten önce niçin bu iletişim yolunu tercih etmememiz gerektiğini anlamak gerekir. Doğru ve basit yol; ya içeriğin bir parçası haline gelmek ya da içerik olabilmektir. Tüm iletişimciler ilk olarak markanın hikayesini yazmaya çalışırlar ya.. İşte o hikaye durağan bir hikaye değildir. Marka yaşadığı sürece devamlı yazılması gereken bir hikayedir. O hikayede ne kadar macera, aksiyon, gerilim ya da komedi varsa o kadar insana yakın olabiliriz. Ancak insanların hayatından bir parça olduğumuzda onlarla birlikte bir adım daha ileri gideceğimiz adımlar atabilir ve değişen krallıklar yapısında yerimizi alırız.

İlgili Yazılar