Scroll to top
© 2019, b.i.r Agency | Brand in Royalty
Share
en tr

Finlandiya

Düşünceleri soğuk mu yoksa sıcak mı tutmalı?

İlk arzumuz barınma ve yemektir. Peki bir coğrafya düşünün barınmak-ısınmak zor, yemek daha da zor. Beyin sorunları çözmek için çok daha fazla çalışmak zorunda kalıyor. Bu kadar çalışan beyin ısınmıyor mu? Nasıl ısınsın… Hava eksilerin üzerine yılın çok az bir zamanı çıkıyor. Manzara süper, tam hayaller kurulacak yer! Ancak fazla hayallere dalıp ısıtıcıyı unutmayın, uyuyup donup bu hayattan hayaller dünyasına terfi edersiniz…

Beyaz zambaklar ülkesine dönüşen bu güzel ülke, insanların toplum olarak yaşama zorunluluğunun ortaya çıkmasıyla neler yapabileceğini göstermiştir. Dünyanın birçok kere en iyi ülkesi seçilmiş olmasına rağmen, insanlarını ne rehavete sürüklemiş ne de daha iyisine olan yolculuklarına son vermeye! Şu aralar eğitime de el attılar ve eğitimde inanılmaz bir ivme yakaladılar. Dünyadaki birçok fikre akım ihraç ediyorlar. Bu gidişle de duracağa hiç benzemiyorlar. Bizce durmasınlar. İnsanlığın ilerlemesinde katkısı olan herkese saygı duymak bir yana, samimi olarak doğru bulduğumuz yöntemlerini uygulamaktan asla çekinmemeliyiz.

Kuzey ışıklarının altında düşüncelere dalıp giderken, düşünceleri soğuk tutmak gerekir demeye başladım. Beyin bu düşündükçe ısınıyor. Aynı hard disk gibi. Düşünmek için problem lazım, aynı soğuk gibi.. Düşünmek için ilham lazım aynı kuzey ışıkları gibi.. Düşünmek için birçok şey lazım. Ama şunu açıkça söyleyebilirim ki; düşünmeyi motive eden zorluklar, problemler olmalı. Bunlar oldukça çözümler bulursunuz. Belli bir süre, iyi bir eğitim ve sorumluluk sahibi insan olmayı başardıktan sonra hayatın her alanında çözümler üretmek için kendinizi motive edebilir düzeye taşırsınız. İşte o zaman dünyada insanın bir problem olduğunu, insanın bu yaşama uyum sağlaması ve yaşamı koruyabilmesi için çok fazla yapacak işi olduğunun farkına varırsınız.

Kuzey ışıklarının zevkini çıkarırken düşünmeyin. Sadece kedinize vakit ayırın…

İyi olun, iyi kalın!