Scroll to top
© 2019, b.i.r Agency | Brand in Royalty
Share
en tr

En İyi 5 Marka Yerleştirme: Coca Cola

1. Breaking Bad

Breaking Bad’in çekildiği Albuquerque’i sıcağıyla bilinmektedir. Durum böyle olunca en çok bahsedilen ve dizinin içerisinde geçen Coca-Cola hiç de sırıtmamayı rahatlıkla başardı. Sürekli olarak Walter White’ın yanında bir dolapta görünmesi ve en vurucu olanı, Walter White’ın ürettiklerini piyasadan çekmesini isteyen satıcıya şu sözü söylemesi: “Coca-cola’sız bir dünya istiyorsun demek?”

Coca Cola Marka Yerleştirme

2. Stranger Things

İlk bölümlerde Eleven’ın gücüne tanık olduğumuz hastane sahnesinde önündeki Coca Cola’nın ezilişi herkesin dikkatini çekmiştir. Eleven ile yan yana gördüğümüz ve kağıt gibi büzülen Coca Cola insanda istemsizce içme isteği uyandırıyor.

Coca Cola Marka Yerleştirme

3. Shenmue

Japonya’daki tüketim miktarlarını arttırmak isteyen Coca-Cola, Japonya’da ilgiyle beklenen Shenmue’de yer aldı. Ana karakter yol üzerinde yer alan otomatlardan (yalnızca Coca-Cola Company ürünleri olan) istediğine gidip Japonya’nın sıcak günlerinde kana kana içiyordu.

Coca Cola Marka Yerleştirme

4. The Road

Viggo Mortensen’in başrolde yer aldığı filmde dünyada büyük iklim değişiklikleri başlamış ve insanlar  resmen yamyam gibi hareket ediyorlardı. Bir adam ve oğlu ise kendileri gibi iyi insanların yaşadığı güney sahiline ulaşmaya çalışmaktadır. Filmin açılış sahnesinde ise ana karakterimiz susuzluğunu yerde bulduğu sağlam bir cola ile gidermektedir.

Coca Cola Marka Yerleştirme

5. Elf

Coca Cola’nın en açık şekilde yaptığı marka yerleştirmelerden birine sahip olan filmde Elfler tarafından yetiştirilmiş ve büyümeye başlayınca New York’a geri gönderilmiştir. Filmdeki “Elf”i rolünü Will Ferrel canlandırıyor. Karakterimizin masada bi anda Coca-Cola’yı dikmeye başlamasıyla herkesin şaşkın bakışlarını üzerinde topluyor.

Coca Cola Marka Yerleştirme

İlgili Yazılar